icoKal
icoKal

Balkánská cesta

Makedonie, Albánie, Černá Hora, Bosna a Hercegovina a Chorvatsko

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
13 490 Kč/osobu
autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR odpoledne přes Slovensko, noční přejezd Maďarska do Srbska

2. den

v dopoledních hodinách příjezd do Srbska, první zastávkou bude Manasija - srbský opevněný klášter, založený počátkem 15. století jako rodinné mauzoleum Lazarevičů. Rešavská jeskyně – jedna z nejnavštěvovanějších jeskyní Srbska, kde projdeme cca 800 m dlouhou část jeskyně. Ubytování, večeře.

3. den

ráno přejezd do hlavního města Makedonie Skopje na řece Vardar. Podnikneme výlet lanovou dráhou na vrchol Vodno s výhledem na okolní hory. Vrchol zdobí 66 metrů vysoký monumentální Kříž tisíciletí – největší toho druhu na světě. Přejezd do centra města: prohlídka historického jádra, dům Matky Terezy a pevnost Kale ze 6. století, turecký kamenný most z 15. století atd. Zdejší lázně Daud Paša byly kdysi největší na celém Balkáně. Přejezd na ubytování v Skopje.Odjezd do kaňonu Matka - projížďka lodičkami po kaňonu, přejezd do oblasti Ohridu, ubytování.

4. den

prohlídka stejnojmenného města proslulého architekturou (UNESCO). Ohrid se stal v 9. a 10. století nejvýznamnějším centrem slovanské kultury a vzdělanosti, která se odtud dál šířila po východní Evropě. Ohrid je přezdíván také „balkánským Jeruzalémem“. Je známý třeba i Ohridskými perlami tvořenými ze šupin zdejších pstruhů. V Ohridu uvidíme Samuilovu pevnost, amfiteátr, byzantské církevní stavby a bazar. Výlet lodí po jezeře Ohrid do Sv. Naumu. Sv. Naum byl žákem sv. Cyrila a Metoděje. Zde si prohlédneme stejnojmenný klášter s bohatě zdobenými freskami a neobyčejným ikonostasem. Podnikneme krátký výlet lodičkami na Crni Drim ke zdejším unikátním vývěrům. Návrat autobusem na ubytování.

5. den

Tirana - prohlídka hlavního města Albánie, kde uvidíme památník národního hrdiny Skanderbega, Ethem Begovu mešitu, parlament a tzv. pyramidu – bývalé mauzoleum diktátora Envera Hodži (dnes kongresové centrum). Součástí prohlídky bude také návštěva Hodžova podzemí v centru, odkud diktátor vládl zemi. Vyjedeme visutou lanovkou na horu Dajti (1.600 m), odkud jsou krásné výhledy na město a okolí. Ubytování v Tiraně.

6. den

po cestě návštěva Krujë, rodiště Skanderbega a muzea albánských dějin. Bude následovat přejezd do Černé Hory, zastávka v městě Boka Kotorská (UNESCO), zatopené ústí řeky je největší přírodní záliv na jihu Jaderského moře. Ubytujeme se na území Bosny a Hercegoviny v Neumu.

7. den

ráno se projdeme k vodopádům řeky Kravice, které při vyšším stavu připomínají zmenšené Plitvice. Zastavíme se v údolí Neretvy v městečku Počitelj (hrad a mešita), odpoledne strávíme prohlídkou nádherného Mostaru (UNESCO), jehož symbolem je Stari most, původně z 16. století. Za jugoslávské války byl most zcela zničen a až v letech 2001 - 2004 došlo k jeho obnově . Na levém břehu na most navazuje obchodní ulička kujundžiluk s krámky řemeslníků. Ze zpřístupněného minaretu mešity paši Koski Mehmeda se naskýtá nádherný výhled na celé město. Návrat na ubytování v Neumu.

8. den

celodenní pobyt na plážích v Neumu, večer odjezd s nočním přejezdem směr ČR.

9. den

v ranních hodinách návrat do Prahy.

Cena obsahuje

7 nocí v hotelu ve 2-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 7x polopenze (snídaně a večeře), doprava busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů a lázní, plavby lodí (cca 110 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Makedonie - Ohrid
© Dreamstime.com
Bosna a Hercegovina  - Mostar
© Dreamstime.com
Makedonie - Skopje - Most umění
© Dreamstime.com
Albánie - Tirana
© Dreamstime.com
Bosna a Hercegovina - vodopády Kravice
© Dreamstime.com
Černá Hora - Boka Kotorská
© Dreamstime.com
Bosna a Hercegovina  - Mostar
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz